کارخانه کشتی سازی جزیره صنعتی صدرا

DCIM100MEDIADJI_0134.JPG


فعالیت های بخش کشتی سازی شامل ساخت سکوهای متحرک حفاری دریایی و ساخت و تعمیر انواع شناورها از جمله کشتی های نفت کش، حمل کالا، ماهیگیری، یدک کش، لندینگ کرافت و لوله گذار در کارخانه های کشتی سازی بوشهر، کشتی سازی جزیره صنعتی صدرا و مجتمع دریای خزر می باشد. رشد تقاضای جهانی برای ساخت کشتی در سال های اخیر زمینه ورود صدرا به بازار جهانی را نیز فراهم ساخته است که ساخت کشتی های 113000 تنی افراماکس به سفارش کشور ونزوئلا از آن جمله است . شرکت صدرا ، طرح توسعه کشتی سازی خود را در قالب ایجاد یک کارخانه کشتی سازی جدید به منظور افزایش قابلیت ها و ظرفیت ساخت شناور ، در جزیره صنعتی صدرا در بوشهر اجرا نموده که شامل حوض خشک با ابعاد 12 × 50 ×300 متر و با ظرفیت ساخت کشتی های تا 150 هزار تن و کارگاههایی کاملا مجهز و مدرن مربوط به این امر می باشد.

از جمله پروژه هایی که در این کارخانه انجام شده است می توان به ساخت بخشی از شناور بارج FLB – 124 جهت حمل و نصب سکوهای دریایی و شناور لوله گذاری در دریاPLB –132 و ساخت 4 فروند نفتکش 113000 تنی افراماکس به سفارش کشور ونزوئلا در این کارخانه در حال انجام می باشد اشاره کرد .

وسعت و راه های دسترسی:

كارخانه با بیش از 470.240 متر مربع وسعت که امكان گسترش آن نیز وجود دارد، در جزیره ای واقع شده كه با دیگر کارخانه سکوسازی در خشكی كمتر از 500 متر فاصله دارد. كارخانه دارای دیوار ساحلی (اسکله) به طول 130 متر با عمق آب در مد 7 مترمی باشد. جزیره صدرا از طریق جاده و پل احداث شده به خشکی متصل شده است.