OK
SABIR INTERNATIONAL
 • No. 2, Tohid Building, Shafagh St.

  Dadman Blvd., Shahrak Ghods, Tehran, I.R. Iran

  آدرس :

  شهرک قدس - بلوار دادمان - خیابان شفق - ساختمان توحید

 • Call Us On
  تماس با ما

  (+98 21) 83 36 20 00

 • Mail Us
  ایمیل

  info@sadra.ir

دومین سکوی فاز ۲۲ پارس جنوبی به دست توانمند متخصصین شرکت صدرا در منطقه پارس جنوبی نصب شد.

 سکوی A ٢٤ دومین سکو از فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی پس از بارگیری و انتقال به دریا، عصر روز پنجشنبه (٢٥ بهمن‌ماه) در موقعیت خود در خلیج فارس به همت و تلاش متخصصین و زحمت کشان شرکت صدرا در منطقه پارس جنوبی نصب گردید.

این عملیات در حضور مهندس دهقانی مدیر عامل شرکت صدرا، مجری طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس‌جنوبی، مدیر منطقه جنوب صدرا، ناظران فنی و مهندسی پروژه و همچنین  با همت و تلاش وصف ناپذیر تیم عملیاتی شرکت صدرا متشکل از تیم نصب شرکت فن آوری آب های عمیق، تیم ساخت، مهندسی و دیگر دست اندرکاران که  همگی از سربازان و جهادگران در عرصه تولید و سازندگی کشور هستند انجام پذیرفت.

با نصب و بهره‌برداری از سکوی دریایی فاز 24 طرح توسعه میدان گازی پارس‌جنوبی در شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا)، روزانه 500 میلیون فوت مکعب گاز (14 میلیون متر مکعب) به توان تولید گاز کشور افزوده می شود .

ماه گذشته نیز، سکوی اصلی فاز ٢٢ پارس جنوبی با همین میزان ظرفیت، به تولید رسید و گاز آن به پالایشگاه این طرح گازی ارسال شد .

مهندس دهقانی مدیر عامل شرکت صدرا گفت: این سکو با بیش از دو هزار و 300  تن وزن  به همت متخصصان شرکت صدرا در  بوشهر ساخته شده است .

ایشان خاطر نشان کردند : این عملیات ها در صورتی در حال انجام است که دشمنان در صدد ایجاد مانع پیشرفت در مسیر ما می باشند، ولی با عزم و تلاش متخصصان ایرانی و شرکت صدرا سکوها یکی پس ار دیگری تکمیل و در منطقه مورد نظر نصب می شوند.

مجری طرح توسعه فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی اظهار کرد  سکوی A ٢٤ در بخش راه‌اندازی دارای بیشترین مقدار پیشرفت در بین سکوهایی است که تاکنون برای نصب در میدان پارس جنوبی به دریا منتقل شده است .

ایشان با اشاره  به انجام بیش از دو میلیون و ٧٠٠ هزار نفر ساعت کار اجرایی در عملیات ساخت، درباره مشخصات فنی سکوی A ٢٤ یادآور شد: در این سکو حدود ٣١ هزار اینچ - قطر عملیات لوله کشی، بالغ بر ٩٠ کیلومتر کابل کشی برق و ابزار دقیق و ٣٠٧٧ متر عملیات تیوبینگ انجام شده است .

لازم به ذکر است تمامی مراحل مهندسی، ساخت، نصب و راه‌اندازی سکو A ٢٤، از سوی متخصصان توانمند شرکت صدرا انجام شده و بخش عمده‌ای از کالاها و تجهیزات مورد نیاز این سازه نیز از منابع تولید کننده داخلی تامین شده است .

اجرای موفقیت آمیز و رکورد شکن این عملیات بر تمامی دست اندرکاران این پروژه خصوصا مردان توانمند و متخصص شرکت صدرا مبارک باد.
1398/04/19

Bookmark and Share   شماره خبر :1098 تعداد بازدید :3568

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload