OK
SABIR INTERNATIONAL
 • No. 2, Tohid Building, Shafagh St.

  Dadman Blvd., Shahrak Ghods, Tehran, I.R. Iran

  آدرس :

  شهرک قدس - بلوار دادمان - خیابان شفق - ساختمان توحید

 • Call Us On
  تماس با ما

  (+98 21) 83 36 20 00

 • Mail Us
  ایمیل

  info@sadra.ir

به نام خدا
 
سخنان سردار سعید محمد فرمانده محترم قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در مراسم امضای قرارداد طراحی، ساخت و تحویل 5 فروند شناور راهنمابر فولادی بنادر شمالی کشور
 
1-44.jpg
طی مراسمی با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور، سردار محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا، عبدالرضا عابد مدیرعامل هلدینگ تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی، محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی، محسن صمدی مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) و تعدادی از مدیران و فعالان صنعت کشتیرانی و دریانوردی در محل سالن اجتماعات وزارت راه و شهرسازی روز شنبه مورخ چهارم بهمن ماه سال جاری، قرارداد طراحی، ساخت و تحویل ۵ فروند شناور راهنمابر فولادی در بنادر شمالی کشور به امضای سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) به امضا رسید.
سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) : اعلام می‌کنیم امروز ظرفیت ساخت هر نوع شناور شامل شناورهای نظامی، کانتینربر، فله‌بر، صیادی و غیره را در داخل داریم.
سردار سعید محمد اظهار داشت: توجه به تولید داخل نقطه عطفی در روند توسعه دریامحور کشور است از این رو توسعه صنایع دریامحور در هر کشور، شاخصه‌ای از پیشرفت و توسعه آن است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با بیان اینکه توسعه کشورهای غربی براساس صنایع دریامحور رخ داده است، گفت: آنچه طبق دغدغه مقام معظم رهبری است این است که بتوانیم با توسعه صنایع دریایی در هر نقطه دنیا نقش‌آفرین باشیم و امروز این ظرفیت از نظر توان اجرایی، دانش فنی، پرسنل تخصصی و تکنولوژی در کشور وجود دارد.
وی افزود: در خلیج فارس، دریای عمان، سواحل مکران و دریای خزر ظرفیت‌های زیادی وجود دارد که باید استفاده شود، صنایع دریایی می‌تواند مکمل حمل‌ونقل کشور باشد.
ایشان با بیان اینکه ایران چهارراه ترانزیتی دنیا و منطقه‌ای ژئوپولیتیک است، گفت: نباید از این ظرفیت خارج شد و این مسیر ترانزیتی را از دست داد.
وی با اشاره به قرارداد امروز بر توسعه شناورها، اظهار داشت: امضای این سند در وزارت راه مثبت ارزیابی می‌شود، ما با شورای عالی صنایع دریایی به دنبال این بودیم که بحث ساخت شناور را توسعه دهیم؛ در حال حاضر ده ها فروند شناور خدماتی در خلیج فارس خدمات سرچاهی به سکوها می‌دهند که موجب خروج ارز از کشور ما می‌شود، در حالی که می‌توان از محل صندوق توسعه ملی و منابع غیر نقدی و نفتی با خرید تضمین وزارت نفت به مرور این شناورها را با شناورهای داخلی جایگزین کنیم.
سردار محمد با اشاره به ظرفیت‌های شناورسازی و سکوسازی در شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا)، بیان کرد: در کنار شناورسازی صدرا در ساخت سکوهای غول‌پیکر نفتی فعال است، ما ۱۰سکوی ۲۵۰۰تنی در ۲سال گذشته ساختیم و در خلیج فارس نصب کردیم، همچنین دومین کشتی ۱۳۰هزار تنی افراماکس را به آب انداختیم.
وی به ظرفیت و توان داخلی در احداث لوله زیر دریا اشاره کرد و گفت:‌ امروز اعلام می‌کنیم توانایی ساخت هر نوع شناور نظامی، فله‌بر، کانتینربر، صیادی و غیره را در داخل داریم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء ادامه داد: کار ساخت ۵ فروند شناور طبق قرارداد امروز آغاز می‌کنیم و امیدواریم شناورهای جدیدی را با همکاری همه ارگان‌های دست‌اندرکار بسازیم.

ارتباطات و امور بین الملل


1399/11/04

Bookmark and Share   شماره خبر :1124 تعداد بازدید :1849

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload