OK
SABIR INTERNATIONAL
 • No. 2, Tohid Building, Shafagh St.

  Dadman Blvd., Shahrak Ghods, Tehran, I.R. Iran

  آدرس :

  شهرک قدس - بلوار دادمان - خیابان شفق - ساختمان توحید

 • Call Us On
  تماس با ما

  (+98 21) 83 36 20 00

 • Mail Us
  ایمیل

  info@sadra.ir

اهم اقدامات انجام شده توسط شرکت فن آوری آبهای عمیق در ماه های شهریور و مهر 1399

در روزهای اول و هفتم مهرماه سال 1399 ، عملیات نصب دو سکوی سرچاهی با وزنی حدود هزارو دویست تنی WHP08 و WHP07 میدان هندیجان و نیز یک دستگاه اتاقک برق در منطقه بهرگانسر ، با موفقیت انجام شد.

به نام خدا

" اهماقدامات انجام شده توسط شرکت فن آوری آبهای عمیق در ماه های شهریور و مهر  1399 "

* نصب سکوهای سرچاهی WHP07  و WHP08میدان هندیجان و نیز نصب یک دستگاه اتاقک برق در منطقه بهرگانسر

در روزهای اول و هفتم مهرماه سال 1399 ، عملیات نصب دو سکوی سرچاهی با وزنی حدود هزارو دویست تنی WHP08 و WHP07  میدان هندیجان و نیز یک دستگاه اتاقک برق در منطقه بهرگانسر ، با موفقیت انجام شد.

نصب این دو سکو به دلیل افزایش ایمنی تولید و زمینه‌سازی برای افزایش ظرفیت تولید نفت میدان هندیجان برای کارفرمای اصلی بسیار حائز اهمیت بوده و نفت تولیدی از این میدان پس از ورود به سکوی مرکزی هندیجان، به تأسیسات سکوی بهرگانسر ارسال می گردد. با بهره برداری از تمامی سکوهای میدان نفتی هندیجان، روزانه ۳۳ هزار و ۵۰۰ بشکه نفت به تولیدات نفتی کشور افزوده خواهد شد که بر اساس پیش بینی های به عمل آمده، با نصب سکو‌های سرچاهی ۷ و ۸  این میدان ، در مجموع ۲۰ هزار بشکه در روز به ظرفیت تولید این میدان افزوده می شود.

از نکات حائز اهمیت و ویژه این عملیات ، انجام فرآیند نصب در آب های کم عمق خلیج فارس است که با توجه به کم بودن عمق آب در این میدان نفتی، تنها شناور HL5000 قادر به انجام عملیات و نصب این دو سکو در این عمق می باشد. با این توصیف،  سکویWHP07  در عمق تقریبی 3 متری و سکوی WHP08 در عمق تقریبی 5 متری دریا و توسط این شناور در محل خود مستقر گردیدند.

همانگونه که تشریح گردید؛ یکی از توانایی های منحصر به فرد جرثقیل شناور  HL5000 انجام عملیات دریایی در آب های کم عمق (Shallow Water)   بوده که پیش تر نیز از این قابلیت در عملیات نصب موفقیت آمیز سکوهای جدید فرآورش(PP) و مسکونی(LQ) منطقه نفتی بهرگانسر توسط شرکت فن آوری آبهای عمیق بهره گرفته شده است.

گفتنی است؛ این اقدامات مهم دریایی توسط متخصصین توانمند شرکت فن آوری آبهای عمیق از شرکت های زیر مجموعه شرکت صدرا انجام پذیرفت.

* تهیه مدارک مهندسی و بارگیری سکوی زیستی و مسکونی جدید میدان نفتی فروزان (FY-LQ)

پس از تهیه و نهایی سازی مدارک مهندسی ، کنترل کیفی و HSE مربوط به عملیات بارگیری،حمل و نصب سکوی FY-LQ فروزان به وزن تقریبی800 تن ، در تاریخ 20/07/1399 ، عملیات بارگیری این سکو توسط 72 محور از  بوجی های COMETTO جزیره صنعتی شرکت صدرا درپایگاه دریایی بوشهر( یارد سکوساز) و در مدت زمان چهار ساعت توسط متخصصین و کارکنان زحمتکش شرکت فن آوری آبهای عمیق انجام پذیرفت.

درحال حاضر عملیات مهاربندی این سکو بر روی بارج حامل در حال انجام بوده و در ادامه و با توجه به شرایط آب و هوایی، عملیات  ،حمل و نصب این سکو نیز طی دو هفته آینده صورت خواهد پذیرفت. لازم به ذکر است با نصب این سکو که در 4 طبقه ساخته شده است؛ علاوه  بر فراهم‌ شدن امکانات رفاهی برای کارکنان بخش بهره‌برداری سکوی میدان نفتی فروزان، زمینه افزایش میزان تولید از میدان مزبور نیز فراهم خواهد شد.

خاطرنشان می سازد کارفرمای پروژه ، شرکت ناردیس و کارفرمای اصلی آن شرکت نفت فلات قاره (IOOC) می باشند.

ارتباطات و امور بین الملل1399/07/27

Bookmark and Share   شماره خبر :1118 تعداد بازدید :566

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload