OK
SABIR INTERNATIONAL
 • 1st Floor, No.3, 2nd alley, Golestan St. South of

  VANAK PARK, Hemmat Express Way,Tehran-Iran

  آدرس :

  شهرک قدس - بلوار دادمان - خیابان شفق - ساختمان توحید

 • Call Us On
  تماس با ما

  (+98 21) 83 36 20 00

 • Mail Us
  ایمیل

  info@sadra.ir

مراسم انتقال سکوی 24A از فازهای 22-24 پارس جنوبی با حضور دکتر محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) و هیأت همراه ، کارفرمای پروژه و سایر میهمانان مدعو در تاریخ 11/11/97 در جزیره صنعتی صدرا در بوشهر برگزار گردید.

آقای دکتر محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) و هیأت همراه در بدو ورود به یارد منطقه جنوب شرکت صدرا از امکانات و زیرساخت های این شرکت در زمینه کشتی سازی و فراساحل بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت های این شرکت قرار گرفتند.

در این مراسم که با حضور فرهاد ایزد جو مجری طرح توسعه فاز 22-24 پارس جنوبی و دیگر مدعوین برگزار شد. مهندس دهقانی مدیر عامل شرکت صدرا ضمن خیر مقدم و گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به جنگ تحمیلی و 8 سال دفاع مقدس و به دنبال آن جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن اظهار داشتند؛ قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به عنوان محور مقابله با جنگ اقتصادی و در راستای اقتصاد مقاومتی با تمام توان خود در این جهت تلاش کرده است.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت و توان متخصصین داخلی بیان کرد: شرکت صنعتی دریایی ایران با ساخت ۱۰ سکوی میدان گازی پارس جنوبی به همراه ۴۵۰ کیلومتر خط لوله زیر آبی، اقدامات ارزشمند و مهمی را در عرصه صنایع دریایی داشته است.

وی در خصوص انتقال سکوی 24A  به عنوان پنجمین سکو اظهار داشتند: این سکو نیز طی هفته‌های آینده در موقعیت مد نظر در پارس جنوبی در خلیج فارس نصب خواهد شد .

مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران از نصب سکوها در کمترین زمان ممکن خبر داد و گفت: با تلاش متخصصین داخلی شاهد افزایش میزان تولید گاز در پارس جنوبی و پیشی‌گرفتن از میزان برداشت کشور قطر هستیم .

وی با اشاره به اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ساخت تاسیسات پارس جنوبی اعمال شده است، ادامه داد: بیش از سه هزار و ۸۰۰ نفر در شرکت صدرا مشغول به کار هستند .

در ادامه فرهاد ایزدجو کارفرمای پروژه در این مراسم بیان داشتند امروز شاهد انتقال سکوی 24A توسط متخصصان شرکت صدرا می باشیم که علیرغم شرایط تحریم با کیفیت مطلوب انجام شده است. ایشان اضافه کردند در مجموعه صدرا توانمندی های بالایی در حوزه های مهندسی، ساخت و نصب و زیر ساختی وجود دارد.

در ادامه سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در آیین آغاز انتقال سکوی گازی 24A  به میدان گازی پارس جنوبی در خلیج‌فارس اظهار داشت: مهندسان داخلی دانش و تکنولوژی سکوسازی و نصب آن را در اختیار دارند .

ایشان همچنین اظهار داشتند اعتماد به جوانان ایرانی در عرصه‌های گوناگون باید به عنوان یک اصل مدنظر مدیران قرار گیرد و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) بر این اصل تأکید دارد و بر همین اساس توانسته تهدیدها را به فرصت تبدیل کند .

وی افزود: در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با اعتماد به جوانان، توانمندی‌ها و خلاقیت‌های آنان بروز نموده و امروز تکنولوژی سکوسازی و ایجاد خطوط لوله زیردریایی در اختیار متخصصان ایرانی است.

سعید محمد با بیان اینکه با تخصص بالا در حوزه کشتی‌سازی و سکوسازی نام صدرا در کشور می‌درخشد تصریح کرد: سکوی  24A پارس جنوبی دارای وزنی بیش از ۲۳۰۰ تن است که با تلاش متخصصان شرکت صنعتی دریایی ایران ( صدرا ) در بوشهر طراحی و ساخته‌ شده است و هم اکنون عملیات انتقال سکوی 24A  پارس جنوبی برای نصب در میدان گازی پارس جنوبی آغاز می شود.

دکتر محمد خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از این سکو، روزانه 500 میلیون فوت‌مکعب گاز شیرین معادل 14 میلیون مترمکعب به توان برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی می‌افزاید.

دکتر سعید محمد خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از این سکو، روزانه 500 میلیون فوت‌مکعب گاز شیرین معادل 14 میلیون مترمکعب به توان برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی می‌افزاید و ساخت ۱۰ سکوی پارس جنوبی در صدرای بوشهر در دستور کار است که پنج سکو تاکنون ساخته و نصب‌ شده است و ساخت سکوهای باقیمانده پارس جنوبی تا نیمه نخست سال آینده تکمیل می‌شود .


1398/04/19

Bookmark and Share   شماره خبر :1100 تعداد بازدید :2967

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload